silmalau seespool punane vill 16.07.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere. Minu 2 aastasel lapsel oli kuu aega silmalaul seestpool punane vill.

Haige koht ei ole eriti valus kergelt kipitab kui hõõruda. Asub alumise silmalau ülaserva lähedal. Väljapool kerge punetus. Seest tugevalt punane ja ümar.

Siis see kadus kuid tekkis kohe teises silmas ja on seal juba teist kuud.

Silmakliiniku valvearst soovitas tetratsükliinsalvi ja kui see ei aita siis kirurgi abi (halaasion?). Eile avastasin samasuguse nähtuse ka oma silmas paar tundi pärast seda, kui olin salvi tuubiga lapsele salvi panekul eeskuju näidanud. Kas tegemist võiks olla nakkushaigusega?. Ilmselt on seda visuaalse vaatluseta raske otsustada...

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Ilmselt on tegemist launäärme ummistusega e 'rahetera' e halaasioniga. Kui näärmesekreedi väljutuskäik ummistub ja tekib põletikuline kolle, siis on selle ravi eelkõige antibiootiliste silmatilkade või salviga. Kui mõne kuu möödudes halaasion iseenesest ei kao siis avatakse see kirurgiliselt.

Antud juhul on tegemist ilmselt kokkusattumusega, halaasion pole nakkushaigus, mida saab üle kanda.