Sarvkest 07.02.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere tohtrihärra! 2,5 aastat tagasi,kui parasjagu oma last rinnaga toitsin,torkas ta mulle oma väiksed näpukesed silma.Olin just jõudnud mõelda,et peaks tal küünekesed ära lõikama,kui söötmise lõpetan...Valu oli päris kohutav,mees viis mu kiirabisse.Seal vaadati,et on 3 üsna sügavat vagu sarvkestas,kirjutati retsept valuvaigistile(ALCAINE 0,5%).Kuna ma ei suutnud seda valu taluda,panin rohtu esimesel ööpäeval pea iga 10 min tagant,sest toime kadus kiiresti ja arst lubas ka nii tihti panna,kuigi infolehel oli kirjas,et vaid mõned korrad ja ainult lühiajaliseks tuimestuseks võib kasutada.Järgmisel päeval kirjutas silmaarst nädalaks antibiootikumi(tilgad) ja ütles,et siis saab kõik korda.Saigi,aga vaid kaheks kuuks.Siis tuli jube valu tagasi.Huvitaval kombel ei piinanud silm mind päeval,kui avatud oli,vaid just öösel,kui pidin silmad sulgema.Nüüdseks on Alcainest saanud mu igahommikune päästja.Aasta tagasi käisin uuesti (teiselt) silmaarstilt abi palumas,kuid tema kontollis vaid nägemist,mis oli korras,ja ütles,et selle hädaga pean nüüd elulõpuni elama,kuna see on niiöelda "taastuv haavand"(järeldas sellest,et peale antibiootikumi oli paus valul ja siis algas uuesti).Kas mul ei ole tõesti mingit lootust? Palun vabandust,et kiri nii pikk sai,aga ehk saite täpsema ülevaate.(olen 29 a) Ette tänades,Brita.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Pidev tuimestustilkade kasutamine pole silmale üldiselt hea, peaksite külastama silmaarsti, kes vast leiab sellele hädale muud ravi. Tuimestus iseenesest ei ravi ju midagi.