silmavärv 09.01.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Aitäh vastamast, aga minu küsimus jäi vist ebaselgeks. Probleem on rohkem minu enda silmades. Abikaasa küll väidab, et need pruunikad rõngad on mul kogu aeg olnud, kuid ma pole seda ise enne märganud.Lapsega olen ma silmaarstil käinud( dr. Levini juures), sest tal on kaasasündinufd kõõrdsilmsus, kuid pigmendi kohta pole ta midagi öelnud. Vaadati ka silmapõhju ja need olid korras. Lugesin isegi, rumalast peast ,silmakasvajate kohta ning tekkiski paanika. Endal lasksin silmapõhju kontrollida eelmisel suvel(peale sünnitust), sest nägin silmade ees liikuvaid täppe. Probleeme ei nähtud. Silmade värvi kohta ei oska öelda, sest ei pööranud tähelepanu.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Täiskasvanu eas avastatud pruunid laigud vikerkestal ja pigmendikogumid pupillide servas on ka kõige suurema tõenäosusega olnud juba lapseast, kaasaündinud eripära. Lihtsalt ükskord ometi vaatas keegi korralikult silma, märkas ja rääkis. Ja ikkagi, kui silmaarst vaatab mikroskoobiga silma, siis on selge, mis sorti asjadest jutt meil käib. Kui eelmistel silmaarsti külastustel neist juttu polnud, ei tähenda, et pigmenti polnud, vaid silmaarst neist lihtsalt teile ei rääkinud, kuna pole tegemist haigusega.