pisarateede ummistus 02.01.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Minu 7 kuusel pisipojal on aeg-ajalt paremas silmas mäda. Alguse sai see juba kohe peale sündi haiglas. Käisin 2 nädalaselt arsti juures, kes soovitas masseerida silma nurka ja mäda välja pigistada. Olen kasutanud puhastuseks lahjat kummeli teed ja rohtu nimega FUCITHALMIC. Mõneks ajaks see mäda kaob, aga varsti ta kimbutab meid jälle. Pärnus on sinna arsti juurde ka nii pikad järjekorrad, et kui arsti juurde mineku aeg kätte jõuab pole äkki enam mäda ja öeldakse, miks te tulite..... Sorry mul olid eelmisest korrast halvad mälestused ja kohe ei taha sinna enam minna. Äkki on mingi hea nipp, kuidas saaksin oma pisikest aidata, et ta saaks igal hommikul emmet mõlema silmaga vaadata. KÕIKE PAREMAT UUEKS AASTAKS!!!

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Ilmselt on tegemis silma pisarakanali sulgusega ja see põhjustab periooditi põletikku. Vajalik on selles vanuses juba pisarateede sondeerimine. Selleks peate võtma kohalikult silmaarstilt saatekirja Tallinna Keskhaigla silmakliinikusse.