kipitavad silmad 29.12.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Olen käinud nii mõnegi silmaarsti juures, kuid abi ei ole saanud. Nägemine on hea, kuid silmad kipitavad on väga valgustundlikud ja väsivad kiiresti. Ei saa kaua arvutiga töötada ega telerit vaadata. Kipitades muutuvad alumised silmalaud seestpoolt punaseks. Hommikuti on silmi raske avada. Olen kasutanud põletikuvastaseid silmatilku, kuid abi neist pole olnud. Loodan, et saate mind aidata. Aitäh!

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Silmade kipitus võib olla tingitud silmade väsimusest, kuivusest või kroonilisest limaskestade põletikust. Väsimuse aspektist oleks vaj kontrollida, kas pole mitte arvutiprille vaja, kuivuse aspektist tarvitada õhtuti enne tukkuma jäämist silmi niisytavaid tilku (n Artelac). Kui sellest pole abi, siis juba juba põletikuvastaseid tilku (erinevad olenevalt põhjusest). Kipitustunnet võivad tekitada ka mitmed üldhaigused ja ravimite taevitamine.