lapse silmad 14.06.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Millal oleks õige/mõtekas aeg lapsega esimest korda silmaarsti külastada?

Soovin väga, et minu laspsel ei tekkiks lühinägelikkust nagu minul endal oli. Kas ma saaksin ise midagi selle heaks teha?

(tänud veel kord teile, minu nägemise parandamise eest)

RV

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Nägemist oleks hea aeg kontrollida 3ndal eluaastal, seejärel juba koolimineku eelselt ja edaspidi vastavalt vajadusele. Lühinägevuse tekke põhjuseks on sageli pärilikus ja selle vältimine pole sellisel juhul võimalik.