väsimus silmades 12.06.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Palun öelge, kui kuskil lõuna paiku tekib tavaliselt silmadesse väga suur väsimus ,nii et neid saab vaevu lahti hoida,kas võib olla,et silmades on rõhk???

See on kestnud umbes 2 kuud.Kõik vereproovid said korda,hemoglobiin korda,aga väsimus kestab ikka.Pea ei valuta,ainult silmad lihtsalt ei seisa lahti.Kas viga üldse on silmades või on hoopis peaga mingi jama. Palun aidake,nii raske on olla. Prille ei kanna ja silmad pole kunagi haiged olnud.

Tänan juba ette vastust ootama jäädes,

Ruth

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Väsimus silmades võib olla tingitud silmade ülekoormusest ja mõnest varjatud prilliveast, kuid antud juhul on põhjus ilmselt üldisema tervisehädaga. Igal juhul ei teeks paha silmaarsti külastada, kes hindab silmade seisundit. Sellised väsimused ei tohiks olla tingitud silmarõhust, aga silmaarst kindlasti ka mõõdab silmarõhku.