peavalu ja udused silmad 24.01.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere.
olen 6.aasta vanusest saadik krooniline reumaatik,praegu 48, seoses reuma ägenemisega vötsin 1.dets. saadik Plaqenyli ja Movalist. jaanuari algul tekkis silmadesse kipitus ja väsimus, eriti arvutiga töös.Kerge röhumistunne peas ja körvades ning ka valulikkus. Reumatoloog soovitas Plaqen ära jätta, mida ka tegin. Aga silmades tunne nagu tahaks neid unest puhtaks pesta, ei kao. Nüüd on tekkinud selline tunne lisks, et peanahk ja juuksed valutavad ja pea läheb löhki. Perearst kontrollis ka pöskkoopad ära ja ei oska aidata. Lisaps Pödes kolleeg aastavahetusel rasket viirust, mis algas tugeva silmapöletikuga ja löppes mädase angiiniga.Mul mandlid eemaldatud ja reumaravi peal, kas on vöimalik, et nakkus pesitseb?.Kasutan praegu Oftani silmatilku, kuid enesetunne on väga halb ja pidev tuim "juustevalu, peas pidev vilin ja röhumistunne piinab. Kas vöib see olla seotud silmadega ja mida teha, on see ohtlik, silmaarsti järjekord alles pooles veebruaris. Tänan vastuse eest

Arst vastas:

dr Tiina Pakosta

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere,

Teie probleemi kirjelduse põhjal oletan, et juuste valu, vilin ja rõhumistunne ei ole tingitud probleemist silmadega. Küll aga soovitan Teil pöörduda silmaarsti konsultatsioonile nägemise ja silmade põhjalikuks kontrolliks (silmarõhk, silmapõhjad). Veebruaris toimuva vastuvõtuni võite oodata.

Parimate soovidega

Tiina Pakosta