kuidas kaitsta silmi 04.12.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere, õpin ülikoolis 2. kursusel ning materjale, mida tuleb läbi töötada on palju ning silmad on pidevalt suure pinge all (- prillid on mul samuti).Viimasel ajal pärast pikka lugemist muutub pilt häguseks ning vahel ka silmad on ülevalt valusad.Kuidas peaksin oma silme kaitsma ning kas ma peaksin pöörduma sellise probleemiga silmaarsti poole?
Ette tänades,
Kauri

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Ega koormuse vastu saa millegagi. Iga tunni lugemise järgi võiks 5 min aknast välja vaadata. Silmi värskendavaid kunstpisaraid võib apteegist võtta. Ja loomulikult peaksid prillid olema võimalikult täpsed.