Pisarkanali ummistus 23.11.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

5 kuusel beebil on sünnist alates olnud pisarakanali ummistus. Algul proovisime puhastada keedetud veega, seejärel sulfamedizli silmatilkadega. Ei aidanud. Perearst on kirjutanud 2 erinevat rohtu - Fucithalmic ja kloramfenicol. Viimane tundus kolmandal päeval aitavat (silma tilgutades tundus, et nina hakkab lõrisema), aga seejärel sai ta nohu ja kõik algas jälle otsast. Silm ajab mäda välja ja ärgates on kinni kleepunud. Õues olles valgub tal silm vett täis ja siis ta on niimoodi üks silm pool kinni, sest vee tõttu ta näeb ju uduselt. Perearst käskis silmaarstile aja panna. Elame aga Taanis ja esimene vaba aeg oli veebruariks. Mida võiks seni olukorra leevendamiseks ette võtta ja kas oskate äkki nimetada mingit tõhusamat ravimit, mille perearst võiks välja kirjutada. Massaaziga jätkame ka kuigi see talle eriti ei meeldi.

Ette tänades
Agnes

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Eks ikka ainus tee on pisarakanali sondeerimine, läbipesu. Antibiootiliste silmatilkadega saab ainult mädanemist pidurdada. Nii, et perearsti kirjutatud tilgad sobivad.