1,6 a lapsel + 1 20.10.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mida see tähendab? Laps vaatab vahel kõõrdi, kui silmad on väsinud. Silmaarst soovitas harjutusi ning kontrollides aparaadiga ütles, et nägemine on + 1
Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Väikelastel vähene kaugnägevus (+1) on normaalne. Perioodiline kõõrsilmsus tähendab seda, et puudub silmade vaheline korralik koostöö. Alla 3 aastasel lapsel paraku rohkemat ei saagi veel uurida, n. nägemisvõimet. Nii, et vast poole aasta pärast võiksite jällegi silmaarsti külastada.