lapsel kõõrdsilmsus? 13.10.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mure suur, poja 1,6 a on hakanud kõõrdi vaatama. Mitte pidevalt, kuid päeva jooksul mitu korda kindlasti. Silmaarstile on pikk järjekord, olen väga tänulik, kui saaksin veidi infot. (Loomulikult ei saa Te midagi täpset öelda, kuna pole patsienti näinud) Laps sündis keisriga, olen lugenud, et asfüksia võib põhjustada sellises vanuses kõõrdsilmsust? Tahaksin teada ravivõimaluste kohta ning milline oleks umbmäärane prognoos? Kas Teie ravite nii noori? Suured tänud, Nele

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Ega ikka kõigepealt peaks silmaarstile vastuvõtule pöörduma, et teha kindlaks, kas ikka on tegemist kõõrdsilmsusega. Esmane kõõrdsilmsuse raviviis on prillikandmine ja arvestades lapse vanust, siis varsti on see ka vajadusel juba kasutatav.