klaaskeha hägusused 14.05.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Olen 26 aastane noormees.

Mul tekkisid need "lendavad kärbsed" silmade ette detsembris ja pole siiamaani kadunud, kuigi mõne kuu eest jäid need natuke väiksemaks (peenemaks). Kogenud silmaarst uuris mind ja ütles, et need hägusused on tekkinud lühinägelikkusest (-4), täpsemalt silmamuna eripärasest kujust tingituna. Mingeid muid põhjusi leitud pole. On mul lootust, et mõne aja pärast need hägususe "lahustuvad" ja kas saan midagi teha, et need enam uuesti ei tekiks? Tänan!

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Klaaskeha hägususte tekkel on mitmeid põhjuseid, sagedamini esinevad need tõesti suurema lühinägevuse korral. Tavapäraselt sellised hägusused ei vaja mingit ravi ja sulavad mõne aja jooksul, nii mingi poole aasta-aasta jooksul. Samal ajal võib ka uusi tekkida.