kotid silma all 24.08.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kas silma all olevad kotid on tingitud mõnest silmahaigusest? Kui ei, siis millest nad tulenevad?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Silmalaugude turse võib olla põhjustatud mõnest põletikulisest silmahaigusest, sagedamini on need siiski turseid põhjustava üldhaiguse väljenduseks (südamepuudulikus, neerupuudulikus jne.). Kui silmade ja nägemise probleeme pole, peaks esmalt pöörduma perearstile tervisliku seisundi hindamiseks.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

silma paistetus

poisisd jooksid peatpidi kokku ja jube suur paistetus on silma all nüüd...kuidas sellest ruttu vabaneda.silm on ka sinine ja äkki on mingeid koduseid vahendeid selle vastu?


Aitäh.

Vastas dr Tiina Pakosta

Tere,

Ainukene kohene kodune vahend mis turset ja verevalumi tekkimist pisut leevandab, on külm kompress silma peale. Nüüdseks on see juba hilinenud.
Põhjust muretsemiseks ei ole. Paistetus ...

Loe edasi

paistes silmad

Tere

Silmade all on kotid: mõnikord suuremad, mõnikord väiksemad ja nii juba paar aastat. Kusjuures parema silma ülemine laug on aegajal hommikuti paistes. Avades või liigutades paremat silma ...

Vastas dr Leo Schotter

Silmade alused kotid reeglina pole tingitud silmahaigusest, vaid ikka üldhaigusest. Peaksite oma tervist kontrollima perearsti juures. Ja ega neist kottidest saab lahti ikka ainult kirurgiliselt.

Loe edasi

muna silma all!

mul on vasaku silma all munakas, selline väike, aga ülesse vaadates paistab see välja. see tekkis mul odraivast. kuidas seda ravida saab või on vajalik sellex teha op.

Vastas dr Leo Schotter

Ilmselt tegemist kalaasioni e raheteraga e sisemise odraivaga. Kui selline muna on püsinud mõned kuud ja ei kao ise ära, siis on kirurgiline eemaldamine. Reeglina saab seda teha lausiseküljelt arme jätmata.
Loe edasi

silma song

tere! mul on silma song lau all. kas teie kliinikus opereeritakse seda ja palju see maksaks? kui ei siis äkki oskate öelda kus seda tehakse ja orienteeruvalt mis hinaga.

ette tänades

Vastas dr Leo Schotter

Mõiste 'silma song' jääb arusaamatuks, pole selge, millist silmahaigust mõeldud on. Seetõttu ei oska ka midagi arvata ilma silma nägemata.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi