paistes silmad 24.09.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Silmade all on kotid: mõnikord suuremad, mõnikord väiksemad ja nii juba paar aastat. Kusjuures parema silma ülemine laug on aegajal hommikuti paistes. Avades või liigutades paremat silma on tunne, et silma sisenurgas segab midagi(väga harva torgib-kui satub rohkem kraani vett), aga mitte kogu aeg (vasakul veel harvem). Tugev tuul, ere valgus, õhu vahetus panevad parema silma rohkem "vesistama" võrreldes vasakuga.
Töötan arvutiga. Silmad väsivad, aegajal kipitavad. puru tunne jallegi paremas rohkem.
Kuivasilma sündroomi ei ole - käisin pool aastat tagasi silmaarstil, kes soovitas ikka kunstpisaraid (neist vähe kasu).
Nägemisprobleeme ei ole.
Muid tõsisemaid tervise probleeme, mis võiksid mõjutada silmi ei tohiks olla - analüüsid on korras.

Ehk oskate nõu anda
Ettetänades

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Silmade alused kotid reeglina pole tingitud silmahaigusest, vaid ikka üldhaigusest. Peaksite oma tervist kontrollima perearsti juures. Ja ega neist kottidest saab lahti ikka ainult kirurgiliselt.