punetav peenis ja eesnahk 07.09.18 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

peenise ots ja eesnahk punetavad ja on punased,viimased kaks päeva olen kasutanud ka seepi suguti pesuks aga see tegi asja veel tundlikumaks ,regulaarset seksuaalelu ma ei ela ,kaebused algasid pärast viimast seksuaal vahekorda,siis oli nädalaga korras kuid nüüd onjälle kaebused,kuigi nüüd oli sekspartner teine aga seekord ei taandu haigus.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Pilt meenutab seenpõletiku ehk kandidoosi. Proovige ravida klotrimazooliga (kreem mis on apteegis käsimüügil), pange õhuke kiht 2-3 korda päevas, võite proovida ka loputused soola lahusega (0,9% naatrium kloriid ehk füsioloogiline lahus – ka käsimüügil),suguti panna 15 minutiks tassi selle lahusega, ka kaks korda päevas. Peale siis kuivatada ja määrida kreemiga. Vahekorrad ravi ajal ainult kondoomiga. Kui 10 päeva jooksul ei lähe üle siis tulla konsultatsioonile arsti juurde.