puudub seksisoov 28.03.17 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Viimase aastate jooksul on probleem seksuaaleluga, mees tahab alati mina mitte ja see on juba niipidi kesnud umbes natuke üle 3 aasta. Mehega suhtes olen 9 aastat, lapsi pole. Mees on ikka minu jaoks atraktiivne. Varem enne seda kui me hakkasime koos elama umbes 2013 aastast oli kõik korras vahekorrad olid regulaarsed ja palju. Sest siis elasime mõlemad vanematega ja kasutasime igat võimaliku momenti. Siis kui hakkasime koos elama oli ka kõik korras ja mõne aja pärast läks asi käest ära. Ma isegi ei mäleta, mis ajast või millepärast see kõik hakkas.
Praegu ma lihstalt ei taha või kui tahan, siis see ka üksikud juhud võib olla kord, kaks aastas. Vahepeal on nii, et just kui tahan päev läbi aga koju jõudes kaob soov ära. Õhtuti on alati nii, et soovin minna varem magada ja seks võtab alati aega, peale seda peab pessu minema ja kõik kokku võtab tund aega ja ma kohe mõtlen, et oleks võinud juba tund magada. Või kui ongi vahekord, siis mõtlen, et millal mees saab kiiremini valmis, et saaks ruttem magama minna. Ma ei ütleks, et mulle ei meeldi seks kui ta vahest harva on, siis on ta hea.
Viimasel ajal on nüüd üldse nii, et kui mees kutsub magama minna koos, siis ootan alati tunnikese, et kui mina voodisse tulen, siis tema jubaba magab.
Lahku minna ei sooviks, sest hoolin mehest ja armastan teda, aga ma saan ka aru seda, et see pole normaalne, et minu vanuses noor naine ei soovi seksida.
Pole soov ka seksida, kellegagi teisega, keegi teine mind ei köida.
Kui seda probleemi ei oleks, siis meie pereelu on ideaalne, eks ikka mõned väiksed tülid tekkivad, aga neid saame alati korda.
Mehega olen ka sel teemal rääkinud ja hetkel on kokkuleppe, et kuni ma ei taha ei piina ta mind sellega, aga me oleme juba sellist asja proovinud ja see pole aidanud.
Tahaks, et jälle oleks see soov nagu varem 17, 18 aastatel, aga ma ei suuda endas seda kirge, seksi soovi leida ja vahest on mul selline tune nagu ma oleks katki, kuna see pole normaalne ja mul on ka mehest kahju, kuna asjad ei tohi nii olla.

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Väga raske on kirja teel leida põhjust. Võimalik, et kuhjunud on stressifaktorid. Sageli on põhjuseks väikene depressiooniseisund, mille põhjuseks omakorda võivad olla nii tööpinged, -suhted või tervisemured. Vahel on ka mitme faktori kombinatsioon. Nende teadasaamiseks tuleks ikkagi kokku saada.
Loodan, et partneriga olete oma intiimsuhteid arutanud, et uusi väljundeid leida?
Kui tunnete, et tegemist on langenud meeloluga, väsimuse või unehäiretega, siis tasuks arutada olukorda mõne psühholoogiga. Kui elate Tartus, siis võite tulla minu vastuvõtule. Teise kohtumise teen tavaliselt mõlema partneriga koos.
Tervitades Lemme Haldre