Seksisoovi puudumine 21.01.17 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere! Oleme olnud abielus 22 aastat ja nüüd väidab naine,et igasugune seksisoov on jäädavalt kadunud - põhjuseks üleminekuaastad (abikaasa vanus 52 a.)Kas see ongi lõplik tõde või on veel võimalik midagi muuta?

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Üleminekuaastaid tajub iga naine erinevalt. Kui teie partneril on tugevad kuumahood, higistamine, depressioon või meeleolu kõikumised, siis mõjutab see ka seksisoovi. Nimetatud nähtude puhul tuleks konsulteerida günekoloogiga, kes määrab vajadusel ravi, mis vaevusi vähendavad. Asendusravi parandab ka naissuguhormoonide taset, mistõttu enesetunne paljudel naistel paraneb. Paljud paarid seksivad kõrge vanuseni. Võiksite mõelda ja partneriga arutada kas seksisoovi kadumise põhjuseks pole mitte muud sündmused.
Tervitades Lemme Haldre