paarisuhted ja pere probleemid 24.06.07 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

lugu algas paar aastat tagasi mõned kuud peale... peale lapse sündi ja kohest surma ei ole mehel mu jaoks enam üldse aega... ainult tema enda sõbrad- tuttavad-sugulased... kui julen ka enda jaoks aega varuda siis kohe et kas ma ei või enda sugulastega suhelda.. kas ma pean ainult sinuga olema... kui parasjagu sõpru sugulasi või tuttavaid silmapiiril pole siis enamuse aega veedetakse enda ema seltsis või tuuakse põhjuseks et see töö on ka vaja ära teha... kui üritan sellest probleemist rääkida on see kohe tülitsemine või tema vabaduse piiramine... sellisel puhul aina enam tekkib tunne et kas ma olen olemas või ei- vahet pole... see viib ka teise asjani. nimelt pidev alkoholi tarbimine... öeldakse küll et kas ma ei tohi juua paari õlut vms. et see pidi kasulik olema.. aga kui see piirdukski paari õllega... viimasel ajal läheb see juba 1,5 kuni kahe liitrini... teinekord ka midagi kangemat sekka... ning siis ollakse mees- kunagi öeldi isegi et ma võin olla aga ema peab olema... siin kohal ka täpsustus et elame ta emaga ühes majas... ning temaga on nii meeletult palju rääkimist.. kui küsin et millest siis ka rääkisite kiidetakse vastu et tule ja kuula- kui olengi seal siis on ainult vaikus... ja hiljem... hiliste õhtutundideni kui mitte öelda ööni vadistatakse ja naerdakse kõva häälega nii et nüüd siis kohe- kohe aastaseks saava poja magamapanekuga läheb raskeks... üritatud on ka naiselikku kavalust mängu võtta kuid sellest pole kasu... heal juhul paar- kolm päeva ja ongi kõik... täpsusutuseks ka nii palju et kui tahan ka oma emaga silmast silma rääkida siis alul öeldakse et muidugi.. egas ma keela sul ema juures käia kuid hiljem et näed sa olid nii kaua ära (ime et sajandiku täpsusega veel ei öelda) ja et tänu sellele segab minu ema meie pereelu vahele... huvitav küll.. näen teda ju heal juhul paar korda aastas kui kallis mehehakkatis iga päev teda näeb ning poole ööni ei tea millest vadistab... kas see on siis tõesti mingi silmapette või kujutan seda ette??? küsimus siis... mida teha??? või siis kaua võib??? tore oleks kui leiaksite aega vastata ning näpunäiteid anda... kuskile mujale kolimine aga ei tule jutukski sest paari kuu pärast on sissetulekuks ainult 900 krooni ja sellega ei ei ela ju ära....

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Soovitan mõttes ajas tagasi minna selle hetkeni, kui asjad peres käest ära hakkasid minema. Loen Teie kirjast, et paarisuhted läksid nihkesse peale lapse surma. Ilmselt oli see Teie mõlema jaoks valus aeg, millest kumbki püüdis üle saada omal moel. Teie abikaasa kasutas (kasutab) selleks alkoholi ja kodust põgenemist (veedab aega emaga). Võimalik, et rääkimata asjad on Teid teineteisest kaugendanud. Nüüd aga pole enam harjumustki koos oma muresid jagada.
Samas on Teie kirjas mitu postiivset momenti. 1) Kui olete paar päeva kodunt ära oma ema juures, siis juba mees tunneb Teist puudust " näed olid nii kaua ära". 2) Mees ei rutta kodunt ära teise naise juurde, vaid ainult lähedale- oma ema juurde. 3)Teil on nipid- olete paremaid suhteid saanud naiselikku kavalust kasutades.
Tundub, et olete mõlemad teineteisele olulised inimesed.
Katsuge leida sobiv moment ja meest rääkima panna temale tähtsatest asjadest. Nii väga kui Te ka ei sooviks oma solvumisest rääkida - katsuge just esialgu olla kuulaja rollis. Alles tasapisi andke talle teada, et vajate tema toetust ja tunnete end kõrvalejäetuna. Seda saate aga teha vaid siis, kui oma teise poole süüdistusteta ära kuulate.
Mõlege ka iseenda peale. Ilmselt vajate ka Teie midagi või kedagi, kuhu oma stressi maandada. Kui olete masenduses ja mehel oma emaga lõbus, siis on olukorda raske parandada. Loodan, et Teil on mõni harrastus, hea sõbranna või meeldiv tegevus. Kirjutate, et raha on vähe, aga lubage aeg-ajalt endale midagi, mis Teie enda pinget maandab.
Ärge siis unustage ka seda, et ämm on ikkagi vaid oma poja ema. Teie olete aga see noorem pool, kelle Teie mees valis teiste hulgast oma abikaasaks.
Tervitades Lemme Haldre