valulik seks 23.11.05 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere
Olen 18 aastane tütarlaps, suguelu elanud kolm aastat. Viimase aasta jooksul, pärast põiepõletiku ja antibiootikumide söömisega kaasneva tupeseene läbipõdemist (probleem on kippunud korduma), on ka seks valulikuks muutunud. Sisenemisel tunnen tupes valu, nagu tulejutt käiks läbi, nagu tupp oleks äärmiselt ära hõõrdunud, mõnikord valu kaob, enamasti jääb kogu seksi vältel häirima, kuigi muutub nõrgemaks. Olen käinud uroloogi ja günekoloogi juures, mul ei olevat midagi viga. ka libestumisega pole probleem, oleme kasutanud ka libestit, kui vaja. Seetõttu on mul tekkinud seksiga seonduv hirm ja raske on erutuda. Ma ei suuda kuidagi hirmust vabaneda. Ma mõistan, et lõõgastumisprobleem võis alguses olla tingitud hirmust oma alakehale keskenduda, kuna kartsin, et kujutan endale jälle mingeid uroloogilisi probleeme ette. Hiljem tekkis hirm juba sellest, et seks muutus valusaks.
Ette tänades...

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Tegelikult on võimalik kaks variandi - ikka olemas tupe põletik, ja tupe seinad on väga tundlikud, või esinevad kerge vaginismi tunnused - seksiga seonduv hirm kutsub tupeseina krambid ja tupe kitsenemine. Reegli järgi võib aidata. Tasub pöörduta seksoloogi juurde, kui günekoloog ütleb et tema poolt kõik korras.