Erektsioonihäire, seksuaalse iha puudus 02.11.11 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Nii, seiklused siis järgmised, olen 24a, 15-aastaselt hakkasid mul
epilepsia hood, 2003 eemaldatud ajust epileptiline tuumor, 2004 ei
tundnud enam vahekorra ajal midagi, aga erektsioon tekkis, 2006 hakkas
impotenasu, orgasmi ei saa peaegu, rahuldust ei saa. Käidud meestearsti
juures, ütles, et kõik on korras, mine psühhiaatri juurde. Käisin, see saatis
mind psühholoogi juurde, see ütles, kõik korras, mine minema. Kuid mul oli
kogu aeg halb ka olla, juba kõik need aastad olen käinud endokrinoloogi
juures, kõik korras, olen võtnud Cialist - erekts natuke parem, aga ikka
lahja, 5 aastat puudub täiesti seksuaalne iha, 2011 a avastas neuroloog
puukborrelioosi, pani diagnoosi: polüneuropatia Lym´ie tõve korral,
krooniline neuroborrelioos. Ütles, et närvid ei taastu enam ära, ongi
probleem nüüd erektsiooniga, meestearstilt abi ei saanud, ütles, mine
seksoloogi juurde, see teeb närvid korda, ha ha. Probleem on selles, et
seksuaaliha puudub, vahekorra ajal ei tunne midagi ja orgasm on peaegu
olematu. Olen saanud neuroborrelioosi ravi, paresteesiad on läinud küll
väiksemaks, aga ikka kehv enesetunne. Kui võtan antibootikumi Zinnatit 500mg,
siis tekib seksuaalne iha. Seal on kõrvalmõju, võib põhjustada
kesknärvisüsteemi erutust, siis tunnen vahekorra ajal, saan rahuldust ja
orgasm on tugev, aga pean ka võtma Cialist lisaks. Perearst ütles, et nii ei
tohi. Hulluarsti ja psühholoogi juurde ei ole mõtet saata, nad saadavad
mind koju tagasi - kõik korras. Kirjutage ainult asjalikku juttu, ärge ajage
udujuttu suust niisama, probleem on tõsine, mis ravimeid Te soovitaksite
närvide probleemi koha pealt ja üldse? Saab ju kohaldada teisi ravimeid
teisteks otstabbeteks. Või on kergem lasta panna peenise
protees? Ette tänades.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Väga keeruline ja raske juhtum! Mõned antibiootikumid tõesti kutsuvad närvisüsteemi (ka seksuaalne) erutust, aga sellega kuritarvitada ei tohi. Arvan et kõige efektiivsem ikka Teie koostöö psühhiaatriga ja psühholoogiga. Kuna Teie probleem on pigem just mõlemas valdkonnas. Soovitan ikka võtta nendega kontakti. Arvestades et Cialis natuke aitab, soovitan proovida niisuguse ravi skeemi nagu – iga päev ¼ Cialise tablette, aga pikaajaliselt, näiteks 1 ½ - 2 kuud. Koos sellega võite kasutada Vasonit retard 600 mg 1 tbl x 2 korda päevas 2 kuu jooksul (retsepti ravim!), mis ka hästi mõjutab verevarustusele ja positiivselt erektsioonile ja naudingule. Peenise proteesi panemine – see on viimane samm, aga arvestage et see võib tuua mingi rahuldus partnerile, vaid Teie ise sellisel juhul ei tunne naudingut rohkem kui tavalist, isegi veel väiksem (pigem puht emotsionaalne)!
Soovin edu Vladimir