Paarisuhte probleem - kuidas rääkida elukaaslasega 17.10.11 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere! pöördun Teie poole murega, mis puudutab minu ja mu elukaaslase suhet igas mõttes, ka seksuaalses. Ma tean, et mehel on probleemid oma tervisega, kuid millest ta minuga rääkida ei soovi. Ma olen pidevalt eemaletõugatud ja seega nüüdseks juba 4 aastat sügavas depressioonis ja eluga toime tulen ainult ravimite abil. Kas ja kuidas ma saaksin elukaaslasega rääkida või vastasel juhul tuleb lahku minna.

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Tundub, et mees hoolib Teie suhtest omamoodi. Ta võib mures olla Teie depressiooni pärast ja ei soovi rääkimisega pereellu probleeme juurde lisada. Kui tema mõtteviis ütleb, et "muredest rääkimine teeb meie paarisuhte hullemaks", siis ärge sundige teda rääkima. Ainuke võimalus on Teil teha oma elus pööre ja hakkata elu nautima. Sellisel juhul on teatud võimalus, et muutub ka abikaasa.
Kõike head! L. Haldre