Erektsiooni häired ja juhitamatus 13.07.09 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere !

olen 47-aastane 3 lapse isa (viimane sünd.3.08.2000 indigolapsena). Lõpetanud TRÜ KKT teaduskonna- seega sport on olnud minu eluviis ja on seda siiamaani. Sportimise ajal olen läbi põdenud kergeloomulise kollatõve, südamepildis oli hälbeid, kuid alles nüüd hiljuti selgus,et need olid tingitud südamelihase, vas. vatsakese, väljavenitusest. Olin ka mao limaskesta põletikuga haiglas dr.I.Maaroosi kontrollida ja ravida.
Seejärel olid bronhiit ning avastati neeruanomaalia (par. pool on 2 neeru, põletik oli vas.neerus). See oli perioodil 1981-86.
Paralleelselt studeerisin omal käel, põhiliselt, ka idamaade kultuuri ja meditsiini. Vastavalt sellele süsteemile oli haigus läbinud pentagrammi 5 organisüsteemi ning ma otsustasin, et nüüdsest ravin end läbi orientaalsete soovituste.
Sealhulgas tähele panema oma maitse, meeleolu jm muutusi ning neid teadlikult seletama.

Minu tervis oli suurepärases korras, kuni muutusin lohakaks ja laisaks. Tippspordist loobusin 1988 ja selleks ajaks ei olnud mul ühtegi supportsidet-kõik liikmed ja liigesed oli saanud joogavõimlemisest tõhusa abi. Uinusin 20-40 sekundiga ja magasin ca 6-7 h, piisavalt, et end reipana tunda.

'93. a. tekkis peres põhjapanev muutus, naine pettis, ja sealt ka algas suhteline hoolimatus enese suhtes. Jõin liiga ja vaatasin võõraid naisi.

Tõusude-mõõnadega elasime koos, kuid järjest allamäge. Olin ehk valdavalt kuri ja sallimatu, ent mitte piisavalt mõistlik, tagantjärgi analüüsides.

2006. a. augustis oli kooli kokkutulek, kuhu ma läksin lihtsalt osalema. Ei võtnud napsugi. Kohtusin seal muuhulgas ka oma kooliaegse kallimaga. 2007.a. jaanuaris kolisin ära uue naise juurde.

Selleks ajaks oli minu depressioon nii sügav, et tänu uuele naisele, kes tegi mulle selgeks, et see on depressioon ja seda peab ravima. Olen alati depressi suhtunud kui nõrkusesse, kuid nüüd teadvustasin seda ja läksin ravile, algul Tartus hiljem dr. Kadri Kukk'e all paldiski maanteel. Sain sealt abi ning uni ja stabiilsus tasapisi taastusid.

On aga üks probleem, erektsioon ei allu minu tahtele. Olen proovinud Viagrat, Cialist ja Levitrat. Algul oli suurepärane mõju, kuid ikkagi ei suutnud ma orgasmi edasi lükata sedavõrd, et see oleks meil mõlemal korraga, ja seda juba pikka aega. Vahepealne välgatus siiski tuli, kui viibisime koos Egiptuses 8 päeva. Minu naine on isegi teinud ettepaneku elada edasi ilma seksita-see on tohutu ohver tema poolt, seda enam et ta on end unustamiseni anduv partner, täisväärtuslik naine, mis viitab tema elujõulisusele ja kindlasti ei tohiks ta edasi elada ilma seksita.
Tunnen ka ise,et tegelikult olen veel "elus," oma naise vastu tunne, et libiido on tugev ent ometi...? peamine põhjus võib olla minu vaimsel seisusel, kuid oleks ikkagi soovinud nõu pidada teadjatega. Ma ei taha põhjustada oma naisele mingeid müoome-erutan ta üles, aga kätte ei suuda anda. Usu, et oleks vaja kokku leppida vastuvõtuaeg või on minu juhtum piisavalt rutiinne admaks diagnoosi ja ehk ka lahenduse.

Me oleme Teile, väga tänulikud, kui leiate aega meie probleemiga tegeleda!

Lugupidamisega!
Urmas

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere Urmas! Teie probleem ei ole ritinne, aga ilmselge et Teie ei ole üksi. Iga päev pöörduvad inimesed saarnase küsimusega ja nendel pakutakse ehk ka lahenduse. Soovitan kindlasti tulla viisidile - räägime pikemalt jalejame otsust. See et puudub regulaarne seksuaalne el ei tähenda veel et abikaasal hakkab arenema müoom ja üldse väga palju naisi kes ei tunne vajadust seksuaal naudingust. Soovin edu Vladimir