Mehe erektsiooni häired 30.04.13 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Venes toodetakse vaakumpumpa "SOJUS APOLLON" ja "ERMAK", mis ravivad mehe suguorgani verevarustust. Kas Eestis on midagi analoogset? Ja kas
on võimalik kindlaks teha impotentsuse põhjust ja võimalik saada ravi?
Londoni androloogid puhastavad mehe suguorganitesse suubuvat veresoont. Kas Eestis kuskil ka midagi sarnast tehakse?

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Jah, vaakum pumpad täiesti olemas müügil sekspoes, need on erineva suurusega ja kujuga, käsipumbaga ja isegi elektrimootoriga. Seksuoloogias seda kasutakse juba väga ammu ajast (vähemalt 50a.)suguti verevarustuse parandamiseks. Kindlaks teha erektsiooni häirete põhjust mitte iga kord on võimalik, vaid hästi aitab nn Doppleri uuring, mis teostatakse meie kliinikus. Selle uuringu käigus mõõdetakse verevoolu ja verevarustuse kiirus ja erinevused erektsiooni ajal. Vajadusel teostatakse isegi operatiivne ravi, aga sellest otstarbekust ilmub peale uuringut. Soovitan tulla vastuvõtule. Räägime siis pikkemalt ja otsustame mida ette võtta.
Soovin edu Vladimir Vihljajev