seksisõltuvus 22.01.09 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!
Ma ei tea,kas esitan küsimuse õiges rubriigis,kuid sooviksin teada,mida loetakse seksisõltuvuseks.Kui inimene peab tarvitama alkoholi iga päev(kord-kaks nädalas),siis on vist alkoholisõltuvus,kuid kui on iga päev(kaks- kolm korda nädalas)soov seksida ja kui seda ei ole võimalik,siis saabub suur pinge ja ärevus,siis kas see on seksisõltuvus?Olen keskealine peaaegu üksik naine(mees pikalt tööl välismaal)Või oleks normaalne,et üksinda olles ei teki seksivajadusi.
Vastust ootama jäädes
Leila

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Teie kirjas on väga vähe informatsiooni, et teha otsus sõltuvuse olemasolu kohta.
Seksisõltlased tunnevad tõesti tungi ja pinget uute ja uute suhete suhtes, kuid vahekorrad ei anna loodetud rahuldust või annavad seda väga lühikeseks ajaks, millele järgneb rahulolematus iseendaga ning uus kasvav pinge tõus. Seksisõltlaste mõtted keerlevad pidevalt seksi ümber ja see segab nende igapäevast elu. Rahuldust ei paku muud tegevused.
See, et soovite paar korda nädalas vahekorras olla, ei pruugi veel olla seksisõltuvus. Kui see aga Teie elu häirib, siis tasub abi otsida.
Tervitades L.Haldre

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Seksuaalnõustaja

Liigne seksuaalsus

Tere!

Sooviksin teada, kas on olemas ka liigne seksuaalsus, seksisõltuvus või nümfomaania? Kas selline asi võib olla ohtlik ja kuidas ning kas on võimalik inimesel enda seksuaalset tahet alandada?

Lemme Haldre

Vastas dr Lemme Haldre

Tere
Astuge meestearsti juurest läbi. Kui raskused on erektsioonist vabaneda ja see segab, siis tasuks temaga arutada.

Loe edasi

Seksisõltuvus

Tere.
Minu probleemiks on (minu arvates) seksisõltuvus. Kuna ma ei saa orgasmi loomulikul teel, siis seostan seda sellega.
Alustasin eneserahuldamisega varakult (ilmselt probleemid eakaaslastega, ...

Lemme Haldre

Vastas dr Lemme Haldre

Tere
Saan aru, et soovite oma partneriga sageli vahekorras olla. See näitaja üksi pole veel sõltuvus. Inimeste vajadused on väga erinevad. Sõltuvuse puhul on omad kindlad kriteeriumid.
Naistest ...

Loe edasi

Sekusaalsõltuvus.

Tere,
Pöördun oma murega teie poole, kuna ei oska esialgu kuhugi mujale pöörduda.
Nimelt on mul perekonna tuttav, kes usaldab mind väga palju. Kuid ükskord vesteldes usaldas ta mulle oma ...

Lemme Haldre

Vastas dr Lemme Haldre

Tere
Seksisõltuvuse mehhanism on sarnane teiste sõltuvushäiretega (mängurlus, nikotiin jne.), kus probleemi peapõhjus on tõelise emotsionaalse kontakti puudumine iseendaga. Seksisõltuvuse puhul ...

Loe edasi

sõltuvus

Tere!Mul selline probleem,et olen sõltuvuses seksist ja eneserahuldamisest.Eneserahuldamisega olen tegelenud juba viimased kümme aastat praegult olen 24 aastane.Mulle ei piisa enam ühest korrast päevas ...

Lemme Haldre

Vastas dr Lemme Haldre

Tere
Loen Teie kirjast, et peate end ise seksisõltlaseks. Seksisõltuvus on nähtus, mis sarnaneb teistele sõltuvustegevustele (näit. liigsöömine, narkootiliste ainete kasutamine, mänguautomaatide ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi