seksuaalhuvi 18.05.07 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere, olen 36a abielus naine. Siiani on seksuaalelu kulgenud probleemideta, kuid pärast teise lapse sündi 3a tagasi hakkas huvi seksi vastu kahanema ja on nüüdseks kasvanud sügavaks vastumeelsuseks. Kannatab abikaasa, kannatan ise. Kummaliseks teeb asja see, et olin mõni aega tagasi sunnitud kasutama hädaabipilli "postinor". Pärast pilli sisse võtmist toimus täielik muutus, olin mingi aeg seksist vägagi huvitatud ja vastumeelsust polnud ollagi. Siiski taandus see kõik ca nädala pärast. Kas on võimalik, et vastumeelsust põhjustavad antud juhul hormonaalsed häired ning postinor mõjutas kuidagi hormonaalset tasakaalu ja selle kaudu seksuaalhuvi? Kas on sellisel juhul võimalik määrata sobivat hormoonravi?

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Harva aga hormonaalsed tablettid võivad kutsuda seksuaalsed muutused. Tavaliselt see ise läheb üle 2-3 kuu jooksul peale pilli lõppetamis. Võite pöörduda naistearsti poole ja küsida juurde informatsiooni. Imelik, aga seksuaal tunne (libido) naistel tõusevad mitte naishormoonid, vaid meeshormoonid - testosteron. Vladimir