vähene seksuaalisu 16.10.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

TERE. Olen 27a. noormees. Mureks vähene seksuaalhuvi ja veel vähem ühe partneri vastu(kuskil kord nädalas). Oma tüdrukuga olen koos ligi aasta(kõik muu meie suhtes on ok). Tema sooviks iga päev vahekorras olla(tüdruk on kena ja sale). Pole teda petnud ja ka ei soovi seda teha. Kui me seksime rohkem kui korra või kaks nädalas teen seda juba vastu tahtmist ja teinekord lihtsalt ei tõuse. Eelnevad suhted on mul kestnud 2-3 kuud(hetke suhe on siiani pikim mu elus) ja siis mäletan sama probleemi, et seksuaalne huvi rauges pärast 2 kuud. Siis olin ükskõikne ja ei soovinud suhet jätkata aga nüüd on vastupidi. Mu tüdruk pole harjunud nii vähese seksiga. Ta on proovinud olla vastutulelik ja kannatlik pea aasta, kuid see kaua enam ei kesta, ütleb ta. Kas vähene seksuaalne isu on probleem või lihtsalt on selliseid inimesed? Ja kuidas see vähenegi isu suunata ühe tüdruku vastu? Tüdruk on ette pannud proovida seda teha erinevates kohtades ja eri moodi(et vabastada sekuaalelu rutiinist), kuid mind erutavad vähesed ja kindlad poosid(kohtadest enamasti voodi), kas seegi on mingi probleem? Tänades ja vastust ootma jäädes.

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Inimeste seksuaalvajadused on väga erinevad. Ühel inimesel võib olla tarvidus vahekorras olemise järgi iga päev ja teisel piisab paarist korrast nädalas. Selge on see, et kui Te ennast jätkuvalt aga sunnite tegevuseks, mis Teile vastumeelne on, siis see olukorda ei paranda.
Soovitan pöörduda meestearsti vastuvõtule (Tartus näiteks dr. Margus Punab). Meestearst teeb Teile meditsiinilise läbivaatuse ja määrab mõningad uuringud, mida antud juhul pean esmatähtsaks. Soovitan uurida meessuguhormoone. Vajadusel määrab arst ravi.
P.S. Meestearst vastab küsimustele ka samas interneti portaalis.
Tervitan Lemme Haldre

Kui kõik analüüsid korras