mehe seksihuvi puudus 09.02.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!
Minu probleemiks on, et 37-aastane elukaaslane ei tunne juba 2.5 aastat seksi (pärast lapse sündi) vastu peaaegu üldse huvi. Ka varem olime vahekorras 1-2 korda nädalas, aga nüüd heal juhul korra kuus minu algatusel. Juba paar kuud pärast sünnitust olin heas vormis, nii et minu välimuses ja soovipuuduses asi pole. Erektsioon on tal normaalne, teisi ei vaata, ütleb lihtsalt, et seksimine ei huvita, on tööst väsinud ja närvis. Samas käin mina väikese lapse kõrvalt ka täiskohaga tööl, kõik kodutööd teen samuti mina, peaks vist hoopis ise väsinud olema?
Olen ausalt-öeldes mehe peale solvunud ja pettunud, aeg-ajalt lähevad mõtted kõrvalsuhte loomisele või lahkuminekule, kuigi muidu sobime hästi.
Olen teinud ettepaneku koos puhkama sõita, kuid see teda samuti ei huvita, psühholoogi juurde ka ei tule ning probleemist keeldub rääkimast.
Kas põhjus võib olla ka selles, et kasutab vererõhuravimit cardace? Arst määras seda, kuna vererõhk 130/90 - sellise rõhuga võiks ilmselt ka ilma ravimiteta läbi saada.
Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere Te olete esitanud mulle keerulise küsimuse, millele on Teie eluolu teadmata raske vastata.
Alustaksin lõpust. Vererõhupreparaadid võivad tõesti inimese seksuaaliha mõjutada pärssivalt. Samas ei saa ma seda kaebust panna ainult preparaadi süüks, sest on teisi inimesi, kes kasutavad sama rohtu ja kes oma seksuaalelu osas ei kurda.
Abikaasa on rääkinud Teile, et ta on närvis ja väsinud. Äkki tuleks alustada abikaasga jutuajamist hoopis siit? Ka pikaajaline depressioon pärsib inimese seksuaaliha. Kui abikaasa psühholoogile ei tule, siis võib olla on ta nõus rääkima perearstiga teemal närvilisus ja väsimus? Ehk vajaks abikaasa hoopis ravikuuri antidepressantidega?
Ilselt tasuks abikaasga ette võtta ka jutuajamine teemal seksuaalsed vajadused. Rääkige oma vajadustest ja mõtetest ning kahtlustest. Julgustage abikaasta abi otsima. Öelge, et olete valmis teda toetama.
Tervitades L. Haldre