eriline seksihuvi 15.11.07 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!

Lugesin siit lehelt sarnase probleemi kohta, kuid kuna iga on pisut teine, mõtlesin, et küsin igaks juhuks üle.
Mul on suur mure oma 7-aastase poja pärast. Ta on väga taibukas ja suhteliselt laia silmaringiga. Poolteist aastat tagasi sündis meie perre teine laps. Raseduse ajal seletasin vanemale pojale, kust lapsed tulevad ning vaatasime koos raamatut "ema ja laps". Ta teab, et mees oma peenisega paneb tussu kaudu naise kõhtu seemne ja sellest kasvab laps.
Eelmisel suvel leidis laps garaažist vanad Maaja ajakirjad. Ta ise tuli rääkima, et leidis garaažist ajakirjad, kus olid ilusad paljad tädid aga kus olid ka sellised vastikud asjad, nagu see, et tädi lakub onu nokut. Mõnda aega rääkis ta nendest ajakirjadest, kuid siis see lugu ununes.
Umbes paar nädalat tagasi nägi telerist päris korralikku pornot. Kaks mees ja üks naine tegid grupiseksi. Vanaisa oli meil katsetanud, kuidas Elioni kodeeritud kanaleid lahti saab teha ning see oli tal ka õnnestunud. Laps oli nähtust väga häiritud. Sellest ajast saadik on ta teinekord lausa pisarsilmil rääkinud, kuidas see film tekitab temas vastikuid mõtteid. Need mõtted on näiteks sellised, et me kasuisaga sunnime teda endaga seksima või et ta lakub minu suguelundeid. Kuidas ta selliste asjade peale tuleb, ma ei tea aga see on minu jaoks hirmutav. Kas see võib olla tingitud sellest, et isaga oleme sisuliselt ainsad täiskasvanud, kelle kehasid ta on alasti näinud. Olen püüdnud rahulikult seletada, et proovigu mõelda teisi mõtteid või lugegu raamatut kui need mõtted kimbutama tulevad. Samuti olen rääkinud, et seks on tegelikult ikkagi õige ainult mehe ja naise vahel, kes teineteist väga armastavad, mitte see, mida ta sealt telerist nägi.
Poeg on muidu väga emotsionaalne, vihastab ja solvub kergesti. Läheb endast välja kohe, kui tajub, et keegi teda milleski süüdistab.
Kas võin loota, et need mõtted tal mööduvad jälgi jätmata. Ise pelgan, et selline kogemus võib mõjutada tema tulevast seksuaalelu.
Tallinnas saab lastepsühhiaatri vastuvõtule heal juhul jaanuaris. Kuidas ma pean reageerima? Mõtted mujale juhtima, sel teemal rääkima? Pean tunnistama, et viimasel ajal ta ainult mainib nutuselt, et need mõtted jälle segavad aga pikemalt rääkida ei taha neist.

Ette tänades, murelik ema Tallinnast

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Ilmselt oli Teie lapse jaoks see film tõesti hirmutav kogemus. Kui midagi peale nende episoodide pole juhtunud, siis tõenäoliselt hirm möödub peagi. Jääge ise rahulikuks.
Arvan, et psühhiaater ei peaks see esimene spetsialist kohe olema, kelle poole pöörduda. Kuna ilmselt elate Tallinnas, siis soovitan Teil pöörduda Tallinna laste perekeskusesse (Asula tn 11) psühholoog Anni Vaheri poole. Ta peaks olema kogenud inimene just Teile muret tekitavas küsimuses. Loodan, et saate varem jutule kui jaanuaris.
Tervitades Lemme Haldre