Seksihuvi puudus peale sünnitust. 17.09.12 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere. Alustan siis sellest, et olen elukaaslasega koos olnud praeguseks 2,5 aastat. Eelmise aasta juuni lõpus jäin rasedaks (igati plaanitud). Raseduse alguses paar kuud oli jamamist tupeseenega, lõpuks sain sellest võitu. Sel ajal muidugi oli vahekorras olek mõeldamatu. Ülejäänud raseduse ajal oli vahekord väga valulik, võib siis öelda, et hambad ristis sai ära kannatatud. Millegipärast ma sellest oma arstiga ei rääkinud, ei oskagi praegu öelda, miks, ju siis tundus, et ehk nii peabki olema. Rindade puudutamine elukaaslase poolt oli teine täiesti vastumeelne tegevus, tekitas isegi vastikustunnet, aga et mitte tülli minna, siis aega-ajalt kannatasin ära. Kuu-poolteist enne sünnitust (minu õnneks) möödus kuidagi märkamatult ilma seksita. Ja muidugi suurenenud kehakaal-tundsin ennast nagu vaal ja kes siis tahaks vaalaga voodis olla :) Sünnitusel tehti mulle erakorraline keiser, kuna lapse südametoonid läksid liiga madalaks. Seejärel oli vaja hakata last rinnaga toitma ning paar esimest nädalat tekkis see sama vastikustunne imetamise ajal, mis raseduse ajal, kui mees rindu hellitas või suudles. Õnneks läks see üle. Alguses oli seks igati võimatu, sest kõhul oli värske haav ja isegi kui mulle tundus, et tegelikult see võib-olla mind väga ei segakski vahekorra ajal, siis kuna mul huvi puudus, ütlesin mehele siiski, et ei, veel ei saa. Praeguseks on laps saamas kuue kuu vanuseks ja meil mehega on olnud seksi teemal päris korralikke tülisid, sest minul lihtsalt puudub huvi. Ma ei suuda mitte mingit moodi erutuda ja praegugi veel on vahekorras olek mingil määral valulik, seetõttu ka võib-olla ennatlikult ja kartuses hoian ennast krambis. Ja kuna kehakaaluga on ka veel maadlemist ning ma ei tea, kas siis enda laiskusest või lähebki mul kauem aega, et endisesse kaalu tagasi saada, igaljuhul minu mees eeldab, et ma olen liiga laisk, sellepärast ma selline välja näengi, mis omakorda lisab veel stressi juurde. Ma tahaks väga, et mul tuleks peale kiretunne ja tahaks seksi nii nagu see oli enne, aga olen ma mõelnud mis ma olen, ei õnnestu. Nii paningi endale naistearsti aja, mis on kahe nädala pärast. Ja ma nüüd mõtlengi, et kas ma peaks minema kuskile nõustaja vastuvõtule tallinnas, kas üksi või mehega. Sest mees on mul väga, kuidas siis nüüd öelda, keerulise ja raske isiksusega. Tihtipeale peab kõik olema nii nagu tema tahab ja ta ei karda seda ka valjul häälel nõudmast, muidugi kui ta on valesti toiminud ei häbene ta ka vabandamast. Aga ma tahan temaga väga veel kaua koos elada, meil on ju ikkagi ka ühine laps. Ma loodan, et sai piisavalt detailne kiri kui mitte puder ja kapsad.Põhiliselt mulle tundubki, et mul oleks vaja kellegi spetsialistiga rääkida omaette.
Ette tänades.

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Loodus on leidnud, et on otstarbekas, kui ema pühendab ennast vahetult peale sündi lapsele. Ilmselt on see väga oluline järglaste seisukohalt. siin on hormonaalsed põhjused ja kiirendada on midagi raske. Paarisuhe peab siis paratamatult tahaplaanile jääma. Mõnel naisel läheb rohkem ja teisel vähem aega, et endisesse seisundisse tagasi tulla. Seega- Teiega toimuvad täiesti normaalsed asjad. Aga siiski.
Peale sünnitust ei pruugi vanad "võtted" intiimsuhtes naisele sobida. Erutust võivad paakuda hoopis teised lähenemised ja piirkonnad. Kui mees aga jätkab endises stiilis, siis ... Siin on kindlasti vaja lihtsalt katsetamist, kus naisel võiks olla juhtiv pool.
Üks visiit seksuaalnõustaja juurde kuluks kindlasti ära. Kirjast saan aru, et elate Tallinnas või selle ümbruses. Soovitan Teile Tallinnas paariterapeuti Meelis Sütti. Teine võimalus on günekoloog ja paarinõustaja Mare Pruks, kes võtab vastu Paides, aga vahel vist kokkuleppel ka Tallinnas. Aga enne neid seksuaalnõustajaid käige ära oma günekoloogi juures ja laske kontollida, kas peale sünnitust kõik korras.
Tervitan L. Haldre