Seks ei huvita... enam 02.02.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Lp.dr. Haldre

Elukaaslasega sain tuttavaks 11 aastat tagasi. Päris oma kodu saime 3 aasta eest ja peres kasvab nüüd aasta ja kümne kuune tüdruk. Unistus oma kodust sai teoks ja lõpuks saime vabalt nautida seksuaalelu mis enne oli nö. häiritud kuna omistasime minu vanemate kodus vaid ühte toanurgakest. Lõpuks ometi oma kodus tundsime end vabalt ja seksuaalelu oli väga tihe. Laps oli perre oodatud ja rasestusin kohe esimese katsel. Raseduse lõpuosas jäi meie seskuaalelu väga tahaplaanile kuna mehel puudus huvi. Peale lapse sündi kõik laabus ja tema huvi oli samasugune kui enne. Aga mina olen lapse sünnist saadik seksi suhtes väga apaatne olnud. Nüüdseks ei huvita mind üldse mingid puudutused, rääkimata seksuaalvahekorrast. Viimanegi huvi kaob siis, kui elukaaslane kodus abiks ei taha olla, siis kui ta televiisoriist kõiksugu jama vaatab selle asemel et lapsega midagi huvitavat teha, siis kui ta töökaaslaste või sõpradega pidutseb ning seejärel alles hommikul koju tuleb. Paljud tema ütlemised ja tegemised käivad närvidele, sest ta nagu ei oskaks kohe lapsega tegeleda (fantaasia puudub), päevaplaanid on tal ka vahel täiesti jahmatavad (nt. ütleb, et nüüd võiks välja minna, ise endale aru andmata, et lapsel tuleb kohe päevaune aeg) jpm. Vahekorrad ei paku mulle huvi ka selle pärast, et ta ei viitsi eriti pingutada e. siis mind piisavalt erutada. Oleme rääkinud millest mõlemad mõnu tunnevad, aga see nagu ununeb kui tal tahtmine peale tuleb ja asi nö. sekundite jooksul temaga ühele poole saab. Talle meeldiks rohkem diivanil lösutada ja lakke vahtida kuni naine temaga tegeleb.
Oma seksuaalsed vajadused oleme rahuldanud alati vaikselt ja mitte omas voodis,sest laps magab meie toas. Mina aga mõtlen õhtuti sellele, et saaks ka ise midagi teha (lugeda, käsitööd teha) ja siis võimalikult vara magama minna. Oma vaba aeg hakkab mul alles siis kui laps magab e. umbes kella 21-22 paiku. Käin nüüd täiskohaga tööl ja seda alates ajast mil laps oli 1,5 aastane. Olen harjunud korrapärase graafikuga ja oma vaba ajaga. Igasugune vahekord ärritab mind juba mõttes ja ausalt öelda on iga kord selline tunne, et saaks see kord juba läbi. Vahel tahaks nutta, sest tundub, et mind võetakse vägisi ja see teeb asja veelgi vastikumaks. Kas peaks oma muredega minema seksuoloogi juurde, et seda pikemalt arutada või on juba praegu minu kirja põhjal võimalik nõu anda. Igatahes tahaksin tagasi oma naiselikke tundeid ja nautida voodielu oma elukaaslasega.

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Te loetlete ise oma kirjas mitmeid põhjuseid, mis võivad olla seksuaalse huvi languse põhjuseks. Nimetate koduste tööde ebaühtlast jaotust, väsimust, rutiiniks kujunenud sksuaalelu. Kõiki neid nimetatud põhjuseid on võimalik soovi korral likvideerida või vähemalt vähendada.
See, et abikaasa lapsega ei oska mängida, on üsna loomulik. Paljud mehed, kellel pole endal olnud nooremaid õdesid - vendi ei oska väikeste lastega (eriti kui nad on teisest soost) midagi peale hakata. Kui mehel oli veel isa, kes samuti lastega vähe tegeles, siis pole eeskuju ka ju kusagilt võtta. Paljudes meestes ärkab mänguoskus siis, kui tulevad päevakorda jooksu-, ronimis -ja võistlusmängud. Teie olete naine ja Teil on oma isiklik kogemus selles osas, mida väikesed tüdrukud tahavad. Teie abikaasal seda pole.
Mulle jääb muje, et Teie seksuaalelus peegelduvad raskused on pigem tingitud kohanemisprobleemidest.
Teie perest on saanud kolmeliikmeline pere ja see on uus väljakutse. Proovige paremini jagada igapäevaseid kohustusi, kutsuge mees ühisesse tegevusse lapsega (et ta õpiks, kuidas lapsega suhtlemine käib), proovige leida aega koos abikaasaga olemiseks (ei pruugi olla seksuaalset laadi tegevus). Kõike seda sellepärast, et peale lapse on ju ka Teie kahe suhe, mis vajab samuti tähelepanu. Loodan, et olete huvitatud täisväärtuslikust perest, kus lapsel on isa ja ema ning mehel naine ja naisel mees.
Alati võib lisaks pöörduda perenõustaja poole. Arvan, et seksuaalteraapia pole praegu Teie suhetes primaarne.
Tervitades L. Haldre