24 aastane Mees ja probleemid 14.04.22 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere! On tekkinud probleem, nimelt olen 24 aastane noormees ja ei saavuta enam orgasmi. Seisab ilusti aga lahti ei lähe. Kui vaadata pornot siis läheb ka aega enne kui lahti läheb. Kàidud meestearsti ja on välja kirjutatud Viagra. Olen kasutanud kuid pole sellest ka kasu olnud. Kas on võimalik et porno tõttu ei saavuta enam orgasmi? Päevas vaatan 2-3 korda pornot. Mis peaks tegema?

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Pornovideote sagedane vaatamine vähendab erootilist ärrituvust ja põhjustab pornosõltuvust. Mõne aja pärast ei ole klassikaline porno enam huvitav, sa tahad midagi uut ja mitte tavalist. Ka seks päris elava inimesega ei ole enam huvitav. See on nii, et kui inimene armastab maasikaid, aga sööb neid 5 korda päevas, siis nädala pärast ei taha ta neid enam näha. Ejakulatsiooni puudumise põhjuseks võivad olla erinevad põhjused – põletikud suguelundite piirkonnas, ravimid (psühhotroopsed ja antidepressandid), üldised haigused, sagedane seks (mitu korda päevas) jne. Viagra sel juhul ei aita. On vaja võtta ühendust meestekliinikuga ja teostada vereuuring (hormoonide kohta) ja analüüsid prostatiidi kohta (analüüsid põletiku puudumise). Sel juhul arst määrab sobiva ravi. Sellel juhul soovitan vähendada või lõpetada (kas või ajutiseks) porno vaatamist ja mastrurbeerimist ja kõik taastub ära!