valusad ja valutavad liigesed 06.11.03 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen pikemat aega oma valutavate liigestega hädas olnud. Kuna ükski vereproov pole põletikulist protsessi näidanud ja ka katsudes on liiges normaalne (mitte kuum), siis on nagu isegi piinlik minna reumatoloogi vastuvõtule ja kurta..., kuigi liigestega probleem ju on. Hommikuti on nii jalad kui ka käed kanged ja nii valusad, et tükk aega komberdad, enne kui saad kõndima hakata. Labakäte liigesed on jämedad ja paar sõrme ka üsna moondunud. Kummitama on jäänud tohtri küsimus, et kas kurgus on vahest süljeklomp... . Polnud sellele tähelepanu pööranud aga kui see nii on siis mida see peaks tähendama. Vabandan kui see küsimus on
liiga kummaline.
Veel öelge palun, kui oleks põletikuline reumatoidartriit, kas siis oleks ravimid soodushinnaga.

Tänan, kui leiate aega minu küsimustele selgust saada.
Mann

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Kaebused on Teil ikka väga kahtlaselt ühele põletikulisele artriidile vihjavad.
Alati vereproovid ei kinnita põletikku, kuid haigus on ikka. Ma ei tea, kas Teil on ka võetud lisaks tavalistele põletikunäitajatele ka kõik vajalikud immunoloogilised proovid. Süljeklombist ei oska ma midagi mõistlikku arvata. Kui aga on krooniline kurgumandlite põletik või kurgus kasvab streptokokk, siis peaks kaaluma vastavalt kas mandlite eemaldamist või antibakteriaalset ravikuuri.
Reumatoidartriidi diagnoosiga saab tõesti paljud ravimid soodushinnaga.
Selliste kaebustega peaks kindlasti ravi alustama!