Osteoporoos 22.08.03 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Minu tädil, kes on 77-aastane, diagnoositi osteoporoos. Tema luudtiheduseks mõõdeti -4,5. Mina saan aru, et tal on tugev luudehõrenemine. Selg ka tal valutab väga. Raviks määrati Fosamaks. Ta tarvitab ka kaltsiumi+D-vitamiin. Mina olen kuulnud, et see ravim on küll kallis, aga väga tõhus. Küsimus on selles, et kas Te soovitaksite talle ka Fosamaksi või on ta liiga vana ja tulemust selle ravimiga tema vanuses ei oleks?
Aitäh!
Strefani

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
T-score -4,5 tähistab tõesti sügavat osteoporoosi. Kindlasti on talle Fosamax näidustatud! Vanus ei mängi siin rolli.
Vastupidi, vanas eas muutuvad luumurrud eluohtlikuks. Näit. reieluukaela murd selles eas on vanainimese " surma algus". Fosamax vähendab luumurru riski tunduvalt.