seljavalud 29.11.03 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Olen 61 aastane naine. 10 aastat tagasi diagnoositi mul reumatoidartriid. Kõik need 10 aastat olen olnud arstliku järelvalve all. Kaks korda olen viibinud haiglas. Baasraviks kasutan Trexani. Nüüd on lisaks tavalistele liigesevaludele lisandunud seljavalud, mida varem täheldanud ei ole. Kuidas on võimalik leevandada liigesevalusid.
Ette tänades

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Seljavalu võib olla väga erineval põhjusel. Seega peaks kõigepealt selgeks tegema, millega tegu. Võib olla osteoporoos(luude hõrenemine), võib olla spondülartroos (eaga kaasnevad kõhre muutused selgroos) ja mitmeid muid haigusi. Pöörduge reumatoloogi juurde, kes selgitab seljavalu põhjuse ja alustab vastavat ravi.