Põlvede põrumine asfaldil kõndides. 31.01.02 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 47a. mees (176/69). Probleem on selles, et paar aastat tagasi hakkasin tundma, et kingadega asfaldil käies on jalad hakanud põlvedest põruma (nagu oleks põlvedes olev amortiseeruv kiht hakanud kaduma). Seetõttu olen hakanud eelistama potastega käimist. Muidu on kõik korras: 10-15 km. jooksmist metsa all probleeme ei valmista, mingeid valusid, raksumisi põlvedes ei ole. Varem olen tegelenud alpinismiga kus põlved on suurt koormust saanud küll. Mingeid vigastusi pole siiski olnud.

Mis võib olla selle põhjuseks, kas asi võib olla tõsine, missuguse arsti poole peaks pöörduma? Perearst ei osanud selle peale midagi vastata, soovitas vaid põlved rõhksidemega kinni siduda.

Ette tänades.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!

..."amortiseeruv kiht hakanud kaduma"....huvitav väljend, kuid ilmselt vastabki tõele. Võimalik, et tegu on kõhre probleemiga ja põlvede artroosi esmaste sümptoomidega.

Soovitav teha Arthryl-kuure. Välja kirjutab perearst.

Kaebuste süvevedes soovitav teha põlve Rö pildid ja pöörduda reumatoloogi poole.