põlvede nõrkus 06.06.02 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Umbes 5-6 aastat kindlasti on mul põlved kahtlaselt valutanud(olen 18-aastane tüdruk).Asi algas sellega,et rannas liival põlvili oli valus olla.Selles eas tegelesin veel spordiga ka ja see muutus üsna ebameeldivaks,sest põlved andsid aina enam tunda-valus oli joosta,ka kõndides lõid vahel valud sisse.Algul oli nõrk ainult üks põlv,hiljem ka teine.
sporti ma enam ei tee u 4 aastat,muidugi vahepeale sai uuesti üritatud,aga valude tekkimisel jälle loobutud(kuangi tegin kergejõustikut ja hiljem korvpalli).
Näiteks korraks kükitada ja jälle püsti tõusta on väga valus ja ebamugav-kükkis olles hakkab põlve tagant tukama ja püsti tõustes on põlved nii valusad ja kanged,et ei saa hästi kõndidagi,pikalt jalgel seista ka ei saa ja peale pikalt istumist on ka raskusi korralikult kõndida-põlved tuikavad ja kanged.Ühes asendis saab istuda 5-10 min,siis hakkab tuikamine peale.
Põlved naksuvad ja raksuvad ka päris palju.
Olen käinud korduvalt ortopeedide juures,nemad viga ei leia-röntgenpildid ei näita midagi,kunagi sain ka soojendusravi ja elektrimashaasi põlvedele,aga ei midagi.Ortopeed arvas,et kuna olen spordiga tegelkenud,võib asi olla meniskis,kuid pildid ei näita selle kohta midagi ja üldised näitajad selle kohta ka normis.
eelmisel sügisel tehti mulle analüüs reuma kohta,aga see ei näidanud midagi,näitajad olevat normis olnud.Põlved aga ikkagi haiglased.
Aeg-ajalt on põlved turses ja kuumavad.Eriti peale pikemat jalgel olekut ja vahel ka lihtsalt ilma mingi konkreetse põhjuseta.Siiski arvab perearst ja ortopeedid,et tegu on reumaatilise probleemiga.Kuid kuidas saan siis lõpuks teada,milles asi?Kuhu ja kelle poole pöörduda?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Pöörduge reumatoloogi poole! Tõenäoline, et tegu kõhre probleemiga, mis vajab ravi. Enne tuleb teha mitmed spetsiif. uuringud.Samuti peaks välistama põletikulise liigeshaiguse. Seda teeb samuti reumatoloog.