anklüseeriva spondüliidiga terved järglased 27.05.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Olen 40 aastane mees ja põen anklüseerivat spondüliiti umbes 20 aastat.
Kas minul oleks veel võimalik terveid järglasi saada ?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
On küll. Lastel peaks määrama ( kui nad on 2-3- aastased) HLA-B27 ( geneetiline marker) ja hea oleks ka teada abikaasa sama näitajat. Kui teil mõlemal on see geneetiline marker positiivne, siis lastel on EELSOODUMUS haigestuda sellesse haigusesse.