seljavalu 09.04.01 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 31a mees. Mul on juba pikemat aega (enam kui 1 kuu) seljavalu, all nimme piirkonnas. Teinekord kummardades (pead pestes) on tegu et jälle sirgeks saada ja pikemat aega kummargil ei saa olla. Töö on kahjuks istuva iseloomuga, korter on tavaliselt pigem niiske kui soe. Spordiga regulaarselt ei tegele (samas kaal normis) seega mingi venitus ei usu et tuleks kõne alla. Raskusi tõstes tean juba keskkooli trenni ajast et selg tuleb fikseerida ja alles siis tõsta.

Kas valu võib olla tingitud niisketset elutingimustest, halvast töö toolist (tunnen et selg väsib) ja kas seljavalust võib valu edasi kanduda ka n. vasakusse jalga?



Olen tänulik igasuguse soovituse eest!

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!

Võimalik, et tegemist on nimmeradikuliidiga. Seda eriti, kui valu kiirgub ühte või teise jalga. Sel juhul on ka jalas sageli imelikke tundehäireid - surinaid, "nõeltetorkeid" "sipelgate jooksu" jm.

Võimalik ka, et tegu on reumatoloogilise haiguse - spondüliidiga. Sel juhul on tavaliselt iseloomulik vaevav valu hommikupoole ööd, mis ka varahommikul üles ajab. Iseloomulik on ka kangus seljas. Võimlemine tavaliselt kergendab valu ja enesetunnet. Põhjusi võib siin olla mitmeid - üks neist näit. Chlamydia infektsioon. ( sugulisel teel nakkuv infektsioon, mis kahjuks meestel ei anna mingit lokaalset sümptomatoloogiat, kuid reaktiivsete artriitide/ spondüliitide põhjustajaks on vägagi sageli). Põhjusi muidugi on ka muid - geneetiline eelsoodumus, muud põletikud jne.

Kuna aga selg on tunda andnud juba kooliajast, siis on pigem siin radikulaarset tüüpi( muutused lülisambas, mis põhjustavad närvijuure pitsumist) vaevus. Vajalik oleks kindlasti teha eelkõige Rö pildid lülisamba alumisest osast kahes suunas ja pöörduda spetsialisti ( neuroloog või reumatoloog) poole.

Krooniliste seljahädade puhul on kindlasti väga oluline elukondlik foon - töötingimused, voodi milles magatakse jne. Igasuguste seljahädadega on aga sporditegemine/ võimlemine väga oluline ja soovitav!

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

seljavalu

mul on selg kange juba 2-3 nädalat vahepeal ei saanud isegi püsti ja liiigutada kahjuks puudub mul haigekassakaart ja ka raha pole nii palju et arstuile minna mida saaksin ise teha ja võimalikult odavalt ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Ostke apteegist Ibuprofeni. 400 mg tabletid 3 korda päevas ja määrige selga
Dolgit geeliga.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi