kukekannused 15.03.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen mures oma jalgade pärast.Olen aastaid teinud tööd jalgadel seistes, kuid nüüd on kannad nii haiged, et enam ei saa.Röntgenpildid näitavad kukekannuseid, mida ravitakse ainult ortopeedilisel teel- jalanõude sisetallad, pehmendused kanna all, kuid need ei aita.Olen saanud ka mingit füsioteraapilist ravi, kuid seegi ei aita.Ma ei tea enam, mida teha,sest mitte miski ei aita.Kas arvate, et oleks võimalik veel midagi ette võtta?Millal ja kuidas peaks tuvastatama operatsiooni vajadus, kelle poole pöörduda?Kas on võimalik midagi teha, et kukekannuseid ära hoida?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Kuna Teil juba on "kukekannused", siis ei ole siin enam midagi ära hoida.
Valu leevendamiseke on ka võimalik neid kiiritada, kuid ka see ei anna alati oodatud efekti.
Üldiselt aitab hästi magnetravi ja jalatsite sees tuleb kanda spetsiaalseid silikoonrõngaid kandade all. See valu möödub ükskord ka ilma ravita, kuid keegi ei saa öelda, millal see juhtub.
Operatsiooni ei soovitaks.