Luuvaud ja mandlipõletik 02.03.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere, alaseljas, kus selgroog hakkab lõppema, kus vaagen algab- õndraluu juures on kogu aeg valud.Ja vasakule poole kisub see selg.Ka suure esemete tõstmisel.Arst diagnoosis MSchurmanni.Kuidas elada sellega+ skolioos.Mida ma pean jälgima kui tööle hakkan minema.Perearst ei seletand midagi.Kas pean võtma arstitõendi ja näitama tööandjale, et ei saa eriti tõsta?Kas kõik süveneb?.Need diklofenakid, ibuprofeen ei tee midagi.Ka 1 jalg on lühem, Pedes plari, kannan tugivahendeid, põlvede valud lisaks..Avastati krooniline mandlipõletik ja need eemaldatakse.Lümfisõlmed on väga valusad kõril ja ka kaela all, kui neid seal ikka on.Segab väga võimlemisel ja ajab higistama.Käin pesemas ära ja tund hiljem juba olen valge üleni ning higistan.Ja nõrk on olla.Ning kas kuseteede inf võib ka mandlitest olla, analüüsis ei olnud midagi.Aga palavikku ei ole.RA-d ka ei olnud.Kas mandlid mõjutavad ka liigeseid?Kui ära lõigatakse kas paraneb?Kas vanus ka midagi mõjutab-m 27.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Nii palju erinevaid kaebusi ja küsimusi korraga...Kui lümfisõlmed lausa võimlemist segavad, siis on asi ikka hull küll! Arvan, et te vajate pikemat vestlust erinevatel meditsiinilistel teemadel ja seda saab paremini teha vastuvõtule tulles.