Kaelaradikuliit 30.01.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 32 aastane mees,kes vaevleb juba kummekond aastat kaelaradikuliidi valude käes, kuna lulid on koos, siis tekitab see ka tugevaid migreenilisi valusid, mitmel korral on kiirabi vaja läinud. Kael ragiseb ja käega katsudes krudiseb. Väiksemagi kulmetuse korral tömbavad lihased pingule, mis surub kaelalulid kokku. Mida teha, kas kirurgilise vahelesegamisega on vöimalik asja leevendada ja palju selline op.maksma vöiks inimesele minna.
Ravimitest olen pidevalt kasutanud Iboprofeeni, Diclofenac,i, soojenduskreeme.Leevendust annab ja lihaseid lodvestab ka soojendav elektripadi. sai käidud ka kiropraktiku juures, kaks kuud valud ei häirinud. Muidu olen köhna ja aktiivse eluviisiga, töötan ehitusel.
Ette tänades
Paul

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
See küsimus oleks tegelikult neurokirurgile või neuroloogile.
Operatiivse ravi vajaduse otsustab ikka neurokirurg, tehes enne vajalikud uuringud (kompuuteruuring kaelast-soovitavalt just magnetuuring)
Kui kirurgilise ravi vajaduset ei nähta, siis on väga oluline JÄRJEKINDEL ravivõimlemine, lõõgastav massaazh jm.