kaelaradikuliit 21.08.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

TERE!
Kas pikaajaline kerge hambajuure põletik võib samuti põhjutada liigesepõletikke ja muidki haigusi?
Siis on veel ka kaelaradikuliit,mis kestnud üle aasta---kael,õlad ja kukal on vahest lausa krampis ja käed surevad.Olen võtnud aspiriini ja ibumetini,korraks on nagu aidanud.Määrinud olen samuti kõikvõimalike salvide ja geelidega,aga endiselt on asi hull-vahestei saa peadki pöörata.
Palun andke nõu(tõhusamad uuemad rohud,salvid)!
Tänades
Heidi

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Mädane hambajuure põletik võib soodustada reumatoloogilise haiguse vallandumist küll.
Radikuliit on hoopis teist tüüpi haigus. Tegemist on mehaanilise probleemiga - ehk närvijuure pitsumisega. Seal ei oile haigustekitajaid ja ei ole ka tegu autoimmuunset tüüpi põletikuga. Teie kaela peaks uurima põhjalikumalt ja seejärel alles otsustama ravi üle.