Liigeste toitmine 21.10.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Kas on võimalik et liigese kõhr on kulunud ära.Valuvaigistid vähendavad valu.kasutasin glükoosamini ja ta ei mõjunud eriti.Nüüd müüakse kondroitiin- sulfaadiga, seda oli ka ultragelis, aga vähem.See kondroitiin nagu parandaks.Juba 3.päeval oli tunda.Nagu tiivad oleks liikumisel.Kaua ma tohin teda kasutada?Kas on veel mingit preparaati mis toidaks ja taastaks liigeseid või kõhre.Midagi peale glüamiini oleks vaja, kondroitiini ja kollageeni suuremas koguses.Käisin just reumatoloogi juures ja kirjutati vaid valuvaigistit.Öeldi et kehatüüp on säärane- õrnem.
Mees 29 a .

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
29-aastasel mehel ei ole kõhred nii kulunud kui just 150 kg ei kaalu, hemofiiliat ei põe, tippsportlane tõstmises ei ole vm taolist. Valu põhjus on siin üsna ilmselt midagi muud. Kus on valu? Millistes liigestes? Kas ühes või paljudes? Kõhre olukorda saab ju objektiivselt hinnata ( liigese ultraheli, Rö jm)