kas liigeste põletik? 07.02.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

TERE.Olen 40-aastane naine,mul on liigeste põletik välja löönud randmetel japõlves.Olen ka ülekaaluline.Paar päeva tagasi hakkas parema labajala pealt,sealt kust algavad varbad valutama.Juba 2 päeva on selline väljakannatatav närvivalu,jalale astudes,peale istumist,võtab alguses lonkama.Kas liigeste haigus on nüüd jõudnud varvasteni?Või on see juba midagi muud?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
See ei ole küll närvivalu moodi, pigem tüüpiline liigesvalu ("labajalal varvaste algamise kohal") Liigespõletik ongi tavaliselt hulgiliigespõletik ja haarab palju liigeseid ja "rändab ringi". Kas te ikka ravi ka saate?