kukekannus 13.10.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Kuidas vältida kukekannuse teket? Kuna paremas jalas on ta juba olemas ja ravitakse süstiga, siis juba on hirm vasema jalaga.Tunnen juba ka vasaku jala kontsas vahetevahel valu . Mida saaks ma nüüd teise kontsa heaks ette ära teha, et mitte jälle seda valu kannatada?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Oluline on kanda mitte üle koormata. Kukekannus hakkab tekkima tavaliselt ikka peale mingit suuremat/harjumatut koormust kannale.
Vahel on ka põhjuseks mingi muu põletik organismis. Olge kindel, et teil ei ole suguteedes kas Chlamydiat, Mycoplasmat, Ureaplasmat vm. Soovitav anda korralikud analüüsid haigustekitaja leidmiseks (PCR - meetodil!) Kui olete naine, siis saate seda teha günekoloogi juures, kui mees, siis androloogi juures. Lisaks peaks üle kontrollima hambad ja olema veendunud, et ei oleks kroonilist kurgumandlite põletikku.