kukekannus 23.02.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 33 aastane naisterahvas. Kevadel trennis tundsin valu paremas kannas. Kuna valu andis tunda hüpates, siis erilist tähelepanu sellele ei pööranud. Sügisest läks valu päris hulluks. Pöördusin perearsti poole ja sain teada oma kannusest. Reumatoloog on mind saatnud magnetravisse, ultrahelisse, laserravisse. Kõiki olen saanud 10 seanssi ja muutused on väikesed. Sain ka süsti kanda (nime ei mäleta ), selle mõju oli üks päev. Kandsin spetsiaalseid kannatugesid, aga tolku ei miskit. Mis nüüd veel teha annab? Kreemid (Fastum, Olfen jne.) ei mõju. Samas ootan ma nüüdseks last (11. nädal). Põen psoriaasi, ilmselt on kukekannus sellega seotud, aga samas ei tahaks ka seda valu kannatada. Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Selline probleem ei pea just psoriaasiga seotud olema. Võib tekkida täiesti iseseisvalt peale füüsilist koormust/traumatisatsiooni ja kesta pikka aega. Samas on ta muidugi psoriaasi puhul ka tüüpiline, kuid kui mingite muude liigeste poolt vaevusi ei ole ja analüüsid korras, siis ei saa seda ka 100%-lt psoriaasiga seostada.
Nn. kukekannus allubki VÄGA halvasti ravile. Valu leevendamiseks on ka kiiritust proovitud.... Kuna te olete rase, siis soovitan ravimitega ettevaatlik olla.
Lohutuseks võin öelda, et valu möödub ükskord iseenesest, kuid kuna, seda ei saa keegi öelda. Kandke mugavaid(pehmeid) jalatseid ja jätkake Fastum geeliga.