Sjõgreni sündroom 13.10.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Tänan teid, Dr. Kati Otsa. Te olite antud olukorras ainuke, kellelt sain konkreetse vastuse ravimi võtmine lõpetada. Nüüd on naha kihelus ja lööve kadunud.
Kuna sjögreni tõve kohta on väga vähe materjali, tahaksin veel küsida.Mida tähendab proov SS-B positiivne? Milliseid muutusi organismis on toimunud? Kui ANA on negatiivne, kas see võib tähendada. et mu antikehad ei olegi mu enda sidekoe rakke hakanud hävitama? Või lihtsalt proov ei näita, kuna tarvitasin sel ajal Seretidet. Oli astma kahtlus, kuid tõenäoliselt on see mu haigusega seatud. Paljud sümtomid (silmad valusad, krooniline köha, suu kuivus,väikesed liigesed valutavad ja lihased ka) kinnitab diagnoosi. RF 29.
Ja veel. kas pean eluaeg, 10-20-30 a. rohtusid võtma.Olen oma vanuse kohta olnud suhteliselt terve, esimene raske haigus. Kuu aja Plaqueneli kasutamise järel hakkasid sümtomid vähenema. Ikka veel Kagu-Eestis oma reumatoloogile vastuvõttu oodates.
Tänades Elli

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Esiteks on vaja veenduda, kas Sjögreni t6bi siin on iseseisva haigusena v6i m6ne muu haiguse väljendus.
SS-B lahtiseletamine inimesele, kes pole p6hjalikult immunoloogiat 6ppinud, on liiga keeruline. Ta on ka yks inimese raku vastu suunatud autoantikeha. See, et ANA on negatiivne, ei muuda asja.
Ravi on t6esti eluaegne. Kui ravi ära jätate, syvenevad kohe symptomid ja nendega on raske elada. Teie reumatoloog asendab Plaguenili teise sobiva preparaadiga. Vajadusel lisab ta ka väikeses doosis hormoonpreparaati, mis annab hea tulemuse.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

Sjõgreni sündroom

Tere
Järg küsimusele 29103
Kirjutasin eelmisel nädalal. Mul diagnoositi kuu tagasi Sjögreni sündroom Raviks kasutan plaquenili. Pärast kuu aja kasutamist nahal lööve. Nahk hakkas sügelema juba ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!

Ilmselt ma juba vastasin sellele küsimusele. Midagi hullu ei juhtu, kui baasravis on kuu aega vahet.

Loe edasi

Sjögreni sündroom

Tere
Mul diagnoositi kuu aega tagasi Sjõgreni sündroom. Kuulun riskigruppi, olen 40-60 a. naine Raviks määrati plaquenil. Olen seda kasutanud kuu aega. Nüüd tekkis nahale lööve. pisikesed punased ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Plaquenil annab üsna sageli allergilist nahalöövet, mistõttu ravim tuleb katkestada. Tüüpiline lööve on küll punased laigud, mis varsti laatuvad ja nahk punetab siis ühtlaselt. Kaasneb ka sügelus-kihelus.
Loe edasi

sjögreni sündroom

Mida kujutab endast haigus "sjögreni sündroom"?Millest ta tekib ja kas see on ravitav?

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Sjögreni sündroom võib olla iseseisev haigus, kuid sagedamini on ta siiski mõne autoimmuunse haiguse "kaaslaseks". Kaasneb mitmete reumatoloogiliste haigustega, aga ka näit. maksa autimm. põletikuga, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi