sjögreni sündroom 06.06.02 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Mida kujutab endast haigus "sjögreni sündroom"?Millest ta tekib ja kas see on ravitav?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Sjögreni sündroom võib olla iseseisev haigus, kuid sagedamini on ta siiski mõne autoimmuunse haiguse "kaaslaseks". Kaasneb mitmete reumatoloogiliste haigustega, aga ka näit. maksa autimm. põletikuga, vahel ka kilpnäärme põletikuga. Iseseisva haiguse puhul areneb aastate jooksul sageli välja lümfisõlmede pahaloomuline haigus. Tekkepõhjus on immuunsüsteemi viga ja
raviga saab sümptoome ( limaskestade kuivus) märgatavalt leevendada.