Soolad 05.10.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Ilusat päeva !
Minu parema jala suur varvas on viimaste kuude jooksul
tihti "surnud" , külm. Kui varvast liigutan ja masseerin, läheb
tagasi soojaks. Näitasin perearstile, tema märkas kühmu varba
siseküljel ja arvas, et tegu soolade ladestumisega. Soovitas
võimelda. Seda ma ka teen, kuid sooviks lähemat selgitust,
millest selline asi tekib , kuidas hoiduda (kas näiteks soola
söömine ka mõjutab) kas oleks vaja lisauuringuid.
Teid ette tänades Marget.
Päikest !

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Ma ei oska midagi öelda varvast nägemata.
Kirjast ei selgu kui vana te olete.
Soolad ladestuvad liigestesse ainult podagra je veel mõne harvema ainevahetushaiguse puhul. Tavaliselt on tegu ikka artroosiga ( s.o. kõhre toitumishäiretest tingitud kõhrelised vohandid). Ükski nendest haigustest ei tee varvast külmaks. Kas pole veresoonte haigust? Ma ei saa siin aidata, kuna andmeid on liiga vähe.